Ogłoszenia – 21 listopada 2021 r.

Chrystusa Króla

  1. W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy doroczny Dzień Modlitwy za Gdańskie Seminarium Duchowne w jego święto patronalne. Dzisiaj o 10.30 włączymy trzech kandydatów do grona aspirantów.
  2. W bieżącym tygodniu wspominać będziemy w poniedziałek św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, w środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.
  3. W przyszłą I niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki na stół wigilijny. W kolejnych dniach adwentu zaniesiony zostanie do naszych domostw. Ofiary za opłatek wzmacniają fundusz budowlany.
  4. W związku z obowiązkowym dniem skupienia dla kapłanów naszej archidiecezji uroczystości odpustowe ku czci św. Barbary będą miały miejsce w niedzielę 5.12. Intencje zamówione na sumę odpustową zostaną przepisane na niedzielę na 16.00.
  5. Przy wyjściu do nabycia nowy numer pisma „Gość Niedzielny” w cenie 6 złotych i nasz parafialny biuletyn.
  6. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę – tj. dzisiaj, 21 listopada br., z polecenia metropolity gdańskiego we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  7. W zeszłym roku grzaliśmy kościół ponad cztery miesiące od 29 listopada do Świąt Wielkanocnych. Kosztowało to nas ponad 6000 złotych. Wówczas dodatkowa taca i indywidualne wpłaty pokryły 80 procent tej kwoty. W tym roku ma to nas kosztować 12.000 złotych, czyli 3000 złotych na miesiąc. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła, jak i w III niedzielę adwentu.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze