Ogłoszenia – 21 maja 2017 r.

VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

  • W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe – czas modlitw o urodzaje. Po koronce przy krzyżu obok kościoła odmówimy modlitwy w tej Intencji. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, w piątek wspomnienie świętego Filipa Nereusza i Dzień Matki. W tym dniu ramach majówki rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  • Wyjeżdżający w środę do Matemblewa proszeni są o zabranie prowiantu – tzn. kiełbasek na grilla, chleba i napoi. Zbiórka przy plebanii w środę o 8:00. Dzieci komunijne biorą strój sportowy i do siatki alby.
  • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie Festynu Parafialnego. Dochód z festynu przeznaczony jest na budowę kościoła.
  • Tradycyjna pielgrzymka do Wejherowa na Uroczystość Trójcy Świętej wyruszy 10 czerwca w sobotę.
  • Pragnę poinformować, że procesja na Boże Ciało przejdzie ul. Gościnną, Poprzeczną Rodzinną, Zagrodową, Górniczą, Władysławowską i Gościnną. 1 ołtarz – Różańcowy przy domu p. Marii Bolda i 2 – ołtarz rybacki przy p. Hincke w tradycyjnych miejscach, 3 ołtarz przy posesji p. Bisewskich i Renusz, czwarty rodziców dzieci komunijnych przy kościele.
  • Biuro parafialne będzie czynne w we wtorek od 15:15 – 16:30, w środę od 16:15 po pielgrzymce, w czwartek będzie nieczynne. W czwartek wyjątkowo nie będzie przedpołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Chłapowa zaprasza 14 października o godzinie 19:00 na spektakl pt.: DUCH . Zapisy i bilety w cenie 80 zł ulgowy 50 zł do nabycia w sklepie u p Borchmann do 9 czerwca.
  • Przy wyjściu u ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

Na przeżywanie kolejnych dni wielkanocnych i przygotowanie do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego niech nam Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze