Ogłoszenia – 21 października 2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.
Tydzień Misyjny

  • Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, na świecie pracuje ponad 2100 polskich misjonarzy Blisko połowa polskich misjonarzy pracuje w Afryce. Na misjach przebywa 13 polskich biskupów – posługują m.in. w Brazylii, Boliwii, Kamerunie, Kazachstanie, na Madagaskarze i Papui Nowej Gwinei.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie świętego Jana Pawła II.
  • W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godzinę 16.00. W tym tygodniu rozstrzygnięcie konkursu na najciekawiej wykonany różaniec z elementami patriotycznymi.
  • Do 4 listopada jest z nami o. Jordan. Przed oktawą Wszystkich Świętych zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, czy to przed Mszą świętą w dni powszednie, czy w niedzielę 28 października.
  • W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, w tygodniu przy wyjściu znajdą się kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kardynał Stefan Wyszyński.
  • Przy wyjściu u ministrantów do nabycia aktualna prasa religijna. W biuletynie są informacje na temat Tygodnia Misyjnego. Dziś zbiórka do puszki przed kościołem na cele misyjne.
  • Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.
  • W zeszłą niedzielę do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 640 złotych.
  • Polecam waszej pamięci ofiary dobrowolne na sprzątanie kościoła (tygodniowo na ten cel idzie 90-120 PLN)
  • Dzisiaj wybory samorządowe. W duchu odpowiedzialności za małą ojczyznę, jaką jest gmina, powiat i województwo zachęcam do udziału.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o misjach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze