Ogłoszenia – 21 sierpnia 2022 r.

XXI Niedziela Zwykła

  1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: jutro wspomnienie MB. Królowej, środę św. Bartłomieja Apostoła, w piątek uroczystość MB. Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  2. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta.
  3. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
  4. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki informujące o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą.
  5. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych.
  6. Dzisiaj po Mszach świętych młodzież będzie rozprowadzać przed kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedna słodycz wynosi 5 złotych.
  7. Przez całe wakacje w kościele trwa wystawa prac plastycznych, czynna po każdej mszy św., zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąska grupę dorosłych ze Stowarzyszenia pasjonatów Malarstwa. członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do jej odwiedzenia. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  8. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
  9. Polecamy Waszej pamięci skarbonkę na sprzątanie kościoła.

Witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze