Ogłoszenia – 21 stycznia 2018 r.

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

  • Trwa obchodzony w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 26 stycznia obchodzony będzie XVIII Dzień Islamu. Włączając się w dzieło jedności między ludźmi wiary poprzez osobistą modlitwę prośmy o trwałe owoce tego tygodnia.
  • Spotkania opłatkowe w bieżącym tygodniu według informacji zamieszczonych w kalendarzu z wyjątkiem dzisiejszego po wieczornej Mszy świętej.
  • Dziękuje wszystkim za spotkania z okazji kolędy, wspólną modlitwę, rozmowę i poczęstunek. Zakończyły się prace tynkarskie klatki schodowej na wieży i wstawianie ścianki działowej na pomieszczenie gospodarcze w łazience na zapleczu kościoła. Czekamy na kolejne drzwi do kościoła i na rozpoczęcie prac na chórze związanych z podłogą.
  • W przyszłą niedzielę na mszach świętych gościć będziemy chór „Lutnia” z Wejherowa, który ubogaci śpiewem w języku kaszubskim liturgię Mszy świętych. Chór wykona koncert kolęd bezpośrednio po sumie parafialnej około godziny 9:00.
  • W przyszłą niedzielę będą z nami goście z seminarium duchownego: ojciec duchowny i kleryk.
  • 2 lutego po wieczornej mszy św. spotkanie w salce na plebanii w sprawie wyjazdu do Petersburga. Przynosimy zaliczkę w wysokości 1000 złotych.
  • W tym tygodniu wspominamy: we środę św. Franciszka Salezego, w czwartek nawrócenie świętego Pawła, w piątek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek błogosławionego Jerzego Matulewicza. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  • Intencje mszalne na rok 2019 będę przyjmował po I Niedzieli Wielkiego Postu w biurze parafialnym.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualnego Gościa Niedzielnego i biuletyn parafialny.
  • W dalszym ciągu zapraszam do adoracji przy żłóbku.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze