Ogłoszenia – 21 stycznia 2024 r.

III Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. 
  2. Dziś spotkanie matek i sióstr Różańcowych z I Róży w salce na plebanii po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek biskupów Tymoteusza i Tytusa. W sobotę przypada Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. W niedzielę przypada Światowy Dzień Trędowatych. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  4. W tym tygodniu jeszcze biuro czynne w systemie kolędowym we wtorek i czwartek po rannej Mszy świętej.
  5. 26 stycznia 2023 roku przypada XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny w cenie 10 złotych i biuletyn parafialny.
  7. 23 i 24 stycznia możliwość przyjęcia kolędy w dodatkowym terminie. Można zgłaszać się w zakrystii.
  8. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła. W najbliższym czasie będą poddawane konserwacji drzwi zewnętrzne kościoła.
  9. W dniach 3-6 czerwca odbędzie się pielgrzymko-wycieczka na Warmię i Mazury. Szczegóły w gablotce, biuletynie parafialnym i na stronie www parafii oraz fb.
  10. W tygodniu pożegnaliśmy Leona Dering z ulicy Kliprów.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze