Ogłoszenia – 22 marca 2020 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu [Laetare] – 22 marca 2020 r.

  1. Dzisiaj niedziela radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Część z nas odczuwa radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”.
  2. We wtorek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników i Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów.
  3. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 17.00 złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  4. Polecam uwadze waszej nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 złotych i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia u ministrantów świece – paschaliki w cenie 10 złotych.
  5. Kolekta w 1 dzień świąt wielkanocnych przeznaczona będzie w całości na rachunek za grzanie kościoła.
  6. Wizytacja biskupia odbędzie się w naszej parafii w dniu 20 kwietnia o godz. 18.00, w poniedziałek po odpuście. Będzie połączona w uroczystym wprowadzeniem relikwii bł. Ks. Michała Sopoćki. Wszystkie intencje z sumy odpustowej z 19 kwietnia zostały przełożone na dzień wizytacji. Suma odpustowa będzie 19 kwietnia o godz. 16.00, ale nie będzie księży z dekanatu. Będzie tylko zaproszony sumiasta i ks. Andrzej. Po sumie całodobowe czuwanie przed uroczystością. W zakrystii i w biurze parafialnym można się wpisać na konkretną godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu. W biuletynie jest zdjęcie relikwiarza. Dziękujemy sponsorowi za jego zakup. Szukamy sponsora na czwarty witraż do zakrystii. Cena 4300 złotych.
  7. Za tydzień śpimy o godzinę krócej!!!

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze