Ogłoszenia – 22 października 2017 r.

XIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r. – Tydzień Misyjny

  1. Dziś z kolei rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który przeżywamy pod hasłem „Uczeń Chrystusa misjonarzem nadziei”. Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji z maja br., na świecie pracuje 2106 polskich misjonarzy, w tym 1128 księży i braci oraz 626 sióstr zakonnych. Na misjach pracuje aktualnie 311 księży diecezjalnych, najmniej liczną grupę stanowią misjonarze świeccy – 41 osób. Blisko połowa polskich misjonarzy (923) pracuje w Afryce. Na misjach przebywa 13 polskich biskupów – posługują m.in. w Brazylii, Boliwii, Kamerunie, Kazachstanie, na Madagaskarze i Papui Nowej Gwinei. 

  2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godzinę 16.00. W tym tygodniu rozstrzygnięcie konkursu na najciekawiej wykonany różaniec.

  3. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, w tygodniu przy wyjściu znajdą się kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominakach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych, jak kard. Stefan Wyszyński.

  4. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia aktualna prasa religijna. W biuletynie jest druk wypominkowy.

  5. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

  6. W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi zebraliśmy do puszek 200 złotych.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Pamiętajmy w modlitwie o misjach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze