Ogłoszenia – 22 stycznia 2023 r.

III Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. 
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek biskupów Tymoteusza i Tytusa. W piątek przypada Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. W sobotę przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  3. 26 stycznia 2023 roku przypada XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny w cenie 10 złotych i biuletyn parafialny.
  5. Dziękuję za gościnność okazaną podczas wizyt kolędowych.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła.
  7. W tygodniu pożegnaliśmy Brygidę Mach z ulicy Władysławowskiej.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze