Ogłoszenia – 23 czerwca 2019 r.

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii alumnów GSD. Dzisiejszy dzień w naszym dekanacie jest szczególną okazją do modlitwy za nasze seminarium. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie tej diecezjalnej uczelni.
  • Dziś o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Litania do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy świętej o 16.00. Do piątku włącznie po Mszy świętej o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z Litanią do Serca Bożego.
  • Od dzisiaj do 1 września w niedzielę obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych: 8.00, 10.00, 11.30 i 20.00.
  • W tym tygodniu jutro przypada Uroczystość Narodzin świętego Jana Chrzciciela, we wtorek wspomnienie błogosławionej Doroty z Mątów, w czwartek Boskiej Nieustającej Pomocy, w piątek Uroczystość Serca Bożego, a w sobotę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. W tym dniu tradycyjna pielgrzymka kutrów rybackich do Pucka.
  • U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny. Klerycy rozprowadzają swoje materiały.
  • Uprzejmie informujemy gości i turystów, że w naszej parafii codziennie o godzinie 15.00 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, a w każdy czwartek między godziną 9.15 a 10.15 odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, w środy po każdej Mszy św. omawiamy Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch i na ziemie zachodnie Polski. Bliższe informacje w gablotce w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Są także wolne miejsca na wakacyjny wyjazd dzieci do Kotliny Kłodzkiej pod koniec sierpnia.
  • Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się jutro przy naszym kościele w ambulansie diagnostycznym. Bliższe informacje w gablotce i biuletynie.
  • W przyszłą niedzielę będę zbierał w Pruszczu Gdańskim do puszek ofiary na budowę kościoła.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze