Ogłoszenia – 23 lipca 2017 r.

XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 r.

• Dziś gościmy w naszej parafii zespół MASSUANA. Z tyłu kościoła można nabyć nowa płytę oraz książkę o zdrowiu pt.; Księga zdrowia-stop dla raka. Lider zespołu Tomasz Dorniak zaprasza na wykład o swoim wyleczeniu o godz. 16:00 w niedzielę 23 lipca oraz w poniedziałek 24 lipca o 11:00.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualną prasę religijną: „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  • Jeszcze tylko przez dwa dni zapraszamy do obejrzenia wystawy przygotowanej przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” poświęconą bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce. W zakrystii można nabyć u ks. Sebastiana płytę CD z kazaniami duszpasterza świata pracy.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro Św. Kingę Patronkę Samorządowców, we wtorek Św. Jakuba i Krzysztofa. Z tej racji już dzisiaj po mszy św. przed kościołem modlitwa za kierowców i poświęcenie samochodów oraz wszelkich pojazdów. Będą rozdawane za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na cele misyjne breloczki ze św. Krzysztofem. Ponadto wspominamy w tygodniu w środę Świętych Joachima i Annę (odpust w Chałupach) oraz w czwartek św. Martę. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Od poniedziałku do środy są wolne intencje Mszy świętych.
  • W czwartek 27 lipca ksiądz proboszcz zaprasza rodziców dzieci wyjeżdżających z nim za miesiąc do Wrocławia na spotkanie organizacyjne. Przynosimy 450 złotych dopłaty do całości wyjazdu.
  • Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sierpnia przedstawiciele rady parafialnej będą roznosić po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na prace w kaplicy za prezbiterium, dokończenie wymiany okien w kościele i w tejże kaplicy. Przymierzamy się także powoli do drzwi do kościoła. Jest ich 7, w tym dwoje podwójnych. Dziś w Kuźnicy, za tydzień w Jastarni, i za dwa tygodnie na Helu, następnie w Chałupach i Władysławowie ks. proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik