Ogłoszenia – 23 lutego 2020 r.

VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 r.

  1. Tradycyjnie ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna w Kościele Katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Poprzez wspólną modlitwę i refleksję pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Jest to szczególnych czas, w którym przypominamy sobie, jak wiele trzeba jeszcze zrobić, aby Polska była trzeźwa. Tegoroczny 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie przeżywany w dniach 23-39 lutego pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Zapraszamy do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.
  2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia na znak pokuty podczas liturgii posypujemy głowy popiołem i wsłuchujemy się w słowa: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę i jałmużnę, na które „Katechizm” wskazuje jako na najważniejsze dobre uczynki. Tego dnia katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym raz do syta, który z kolei dotyczy osób od 18 do 60 roku życia. W Środę Popielcową Msze św. o 7, 17, 18.
  3. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową na godz. 16.00 dzieci i młodzież a na 17.30 dorosłych.
  4. Natomiast od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 15., poprzedzone koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę o godz. 9. zbiórka ministrantów o 10. lektorek, a o 11. oazy dziecięcej.
  5. W sobotę rozpoczną się wieczorną liturgią także Misje Parafialne. Te nadzwyczajne tygodniowe rekolekcje odbywają się w każdej parafii raz na dziesięć lat. Zechciejmy skorzystać z tego czasu łaski, módlmy się też w ich intencji, zwłaszcza, aby jak najwięcej mieszkańców naszej miejscowości z nich skorzystało. Ich program ks. proboszcz rozdał podczas kolędy. Jeśli ktoś go zapodział, jest wystawiony przy szklanej skarbonce.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.15 comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  7. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i Biuletyn.
  8. Ksiądz proboszcz zaprasza na jednodniową wycieczkę do Gdańska (druga część) w dniu 21 marca. W programie: sanktuarium w Matemblewie, Westerplatte, archikatedra w Oliwie, i centrum Hevelianum. Wyjazd w sobotę 21.03 o godz. 6.30 z Chłapowa. Powrót po 19.00. Cena przejazdu autokarem, biletów wstępu do centrum, koncertu organowego w katedrze i obiadu 120 złotych. Zapisy w biurze parafialnym.
  9. Burmistrz Władysławowa serdecznie zaprasza mieszkańców Chłapowa na zebranie wiejskie zaplanowane w dniu jutrzejszym o godz. 17.30 w Remizie Strażackiej w Chłapowie.
  10. Zapraszamy chętne dzieci na bezpłatne zajęcia sportowe na naszą halę szkolne prowadzone pod szyldem parafii przez trenerów w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca. Najbliższe są 24.02 od 16 do 18.

Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze