Ogłoszenia – 23 sierpnia 2020 r.

XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 r.

  1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 76. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 64. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 100. Cudu nad Wisłą, a także 40. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: jutro św. Bartłomieja Apostoła, w środę uroczystość MB. Częstochowskiej, we czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, w sobotę Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta.
  5. W przyszłą niedzielę obowiązuje jeszcze wakacyjny rozkład Mszy świętych.
  6. Dziś homilie głosił o. oblat. Po Mszy świętej będzie zbierał przed kościołem ofiary na misje i rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok.
  7. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny. Przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II można zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia.
  8. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki informujące o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą. Znani nam panowie roznoszą po domach cegiełki.
  9. Na pomoc Bejrutczykom zebraliśmy do puszki 1500 złotych.
  10. Polecamy Waszej pamięci skarbonkę na sprzątanie kościoła.

Witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze