Ogłoszenia – 23 stycznia 2022 r.

III Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. 
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, pojutrze święto Nawrócenia św. Pawła, w środę biskupów Tymoteusza i Tytusa. W czwartek przypada Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. W piątek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  3. 26 stycznia 2022 roku przypada XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei” .
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny i biuletyn parafialny.
  5. Intencje mszalne na rok 2023 będę przyjmował od 1 lutego w biurze parafialnym.
  6. Dziękuję za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych, na sprzątanie kościoła i na kwiaty.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze