Ogłoszenia – 24 grudnia 2017 r.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

  • Dziś IV Niedziela Adwentu bezpośrednio przygotowująca nas do Świąt Bożego Narodzenia. Bowiem w dniu dzisiejszym wigilia. Nie ma mszy świętej o 16.00. O 21.00 Msza święta wigilijna, o północy Pasterka. O 23.00 zapraszam na czuwanie przed Pasterką prowadzone przez naszą młodzież. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze święte jak każdą niedzielę. W drugi dzień świąt o godzinie 10.30 trzech kandydatów na ministranta przyjmie uroczyście komżę.
  • W oktawie biuro parafialne nieczynne. Od wtorku do piątku Msza święta poranna o godzinie 8.00. W sylwestra i Nowy Rok Msze święte jak w każdą niedzielę.
  • Pragnę poinformować, że wizytę duszpasterską rozpocznę w naszej parafii 2 stycznia. Z planem kolęd można się zapoznać w gablotce i w internecie. Przy skarbonce wyłożone są biuletyny z zeszłej niedzieli z wkładką o terminach kolęd.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer podwójny Gościa Niedzielnego, biuletyn parafialny. Świec „Caritas” już nie ma. Kwotę 200 złotych, pozyskaną ze sprzedaży świec, przekazałem s. Adzie na obiady, wydawane w stołówce parafialnej we Władysławowie.
  • Każdego roku dzień 6 stycznia jest czasem wspólnego kolędowania. W tym dniu zapraszam rodziny do wspólnego śpiewu kolęd o godzinie 17.00. Mile widziane instrumenty i soliści w poszczególnych klanach.
  • Bardzo dziękuję darczyńcom choinek i Panom, którzy społecznie przygotowali dekorację kościoła.

Przeżywamy ten rok duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. W tle tych słów życzę Drogim Parafianom i tym, którzy będą z nimi celebrować święta Bożego Narodzenia wiele miłości, ciepła, radości, która promieniuje z betlejemskiej groty.  Niech czas spotkań rodzinnych, śpiewu kolęd, szczerze wypowiedzianych życzeń, związanych i z przebaczeniem i wzajemnym dziękczynienie będzie punktem odniesienia do przeżywania wszystkich dni nowego 2018 roku i tych podniosłych i tych szarych, codziennych.  

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze