Ogłoszenia – 24 lipca 2022 r.

XVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj proboszcz Parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku ks. Zbigniew Drzał głosi w naszym kościele homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Ten nie namalowany przez człowieka Obraz papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także najnowszą książkę i płytę CD na ten temat, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego w Gdańsku Letnicy dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Wszyscy Darczyńcy będą mogli otrzymać pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.
 2. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane za pamiątkowe breloczki przeznaczone są na cele misyjne.
 3. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.
 4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jakuba Apostoła i sw. Krzysztofa, we wtorek św. Joachima i Annę, (odpust w Chałupach), w piątek św. Martę, Marię i Łazarza w sobotę św. Ignacego Loyolę (odpust w Jastrzębiej Górze),
 5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia kalendarz parafialny w cenie 25 złotych i książka o Parafii w Chłapowie w cenie 25 złotych jako cegiełka na budowę kościoła i pamiątka z Chłapowa,
 6. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
 7. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
 8. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 5 złotych.
 9. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
 10. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
 11. Polecamy waszej uwadze skarbonkę z ofiarami na rzecz sprzątania kościoła.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze