Ogłoszenia – 24 stycznia 2021 r.

III Niedziela Zwykła

  1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią. 
  2. Jutro przypada święto Nawrócenia świętego Pawła, we wtorek biskupów Tymoteusza i Tytusa. W środę przypada Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. W czwartek przypada wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  3. 26 stycznia 2021 roku przypada XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: razem chroniąc miejsca kultu”.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny i biuletyn parafialny.
  5. Intencje mszalne na rok 2022 będę przyjmował od 1 lutego w biurze parafialnym.
  6. Archidiecezja Gdańska w odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski przeprowadza dzisiaj zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.
  7. Dziękuję za ofiary złożone podczas Mszy świętych kolędowych, na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze