Ogłoszenia – 24 września 2023 r.

XXV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przypada 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy w poszukiwaniu godziwej płacy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. 27 września w środę nasza parafia ma wyznaczoną adorację Najśw. Sakramentu. Ta wieczysta adoracja trwająca cały rok w parafiach naszej diecezji jest okazją do modlitwy w intencji naszej parafii, wspólnoty archidiecezjalnej, w intencji Kościoła powszechnego i naszych osobistych. W biuletynie i na stronie WWW. zamieszczony jest porządek adoracji.
  3. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o 16.00 z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec z elementem misyjnym. Jego rozstrzygnięcie będzie 8 października. W niedzielę 8 października poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych o godz. 10.30. Za tydzień Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę o godz. 14.15.
  4. Najbliższe spotkanie ministrantów i lektorek w sobotę 7 października 2023 roku w salce na plebanii. W tym dniu na 8.30 zapraszamy chłopców, chcących służyć przy ołtarzu.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada, w środę wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek św. Archaniołów Michała, Rafała, Gabriela, w sobotę św. Hieronima. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.
  7. Dziękujemy za pamięć o ofiarach składanych do puszki na sprzątanie kościoła środowych ofiarach na kwiaty do kościoła.
  8. Intencje mszalne na 2023 rok będą przyjmowane w biurze parafialnym po 8 października.
  9. Mieszkanka Chłapowa Teresa Radtke poprosiła o możliwość zbiórki pod kościołem do puszki na rzecz pogorzelców ze Smolna – jej teściów. Dzisiaj przeprowadza kwestę na ten cel przed kościołem.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze