Ogłoszenia – 25 grudnia 2016 r.

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2016 r.

 • Dziś w Uroczystość Bożego Narodzenia, jutro w święto Świętego Szczepana, Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W pierwsze święto zachęcam do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godz. 12:00 udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny. Jutro, w drugie święto taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
 • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy udekorowali świątynię, sponsorowi choinek, dziękuję także wszystkim, którzy włączyli się w liturgię Pasterki i Mszy świętej wigilijnej oraz za piękne uczestnictwo w roratach. Ukoronowaniem rorat będzie dekanalna dwudniowa pielgrzymka do Częstochowy w dniach 2/3 czerwca, na którą zapraszam. Wraz z nami w pielgrzymce będą uczestniczyć parafianie z Chałup z księdzem dziekanem.
 • Drodzy Parafianie Jako Wasz Proboszcz życzę Wam Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, zgody, ciepła rodzinnego, radości; czego wszystkiego możemy doświadczyć dzięki pięknej ich tradycji i kryjącej się w nich rzeczywistej Bożej obecności i siły. Niech ten wyjątkowy czas wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem 2017 przyniesie jak najobfitsze owoce świętości.
 • We wtorek 27 grudnia we wspomnienie świętego Jana Ewangelisty w nawiązaniu do chrześcijańskiej tradycji błogosławimy wino. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie opłatkowe ministrantów i lektorek.
 • W środę 28 grudnia po wieczornej Mszy świętej spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, a w czwartek 29 spotkanie po wieczornej Mszy świętej Rady Parafialnej.
 • W czwartek 29 XII adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 9:15-10:15, na zakończenie której odmówimy modlitwę zwieńczającą rok 2016 i odśpiewamy Te Deum.
 • W Nowy Rok Msze święte jak w każdą niedzielę. Zamiast kazania będzie sprawozdanie duszpasterskie.
 • Pragnę poinformować, że wizytę duszpasterską rozpocznę w naszej parafii 2 stycznia. Z planem kolęd można się zapoznać na stronie internetowej parafii i w biuletynie. Kolęda rozpocznie się po Koronce w dni powszednie, w soboty o 13:00, w niedziele o 17:30. W czasie kolęd nie ma katechezy dla bierzmowanych, spotkania młodzieżowego jak i sali sportowej dla ministrantów. Z racji, że jest to moja pierwsza kolęda w Chłapowie, żeby nikogo nie pominąć prosiłbym o każdorazowe odprowadzenie mnie przez przyjmujących do następnego domu. Proszę pamiętać o przybraniu stołu, o kartach kolędowych, dzieci i młodzież o zeszytach z religii, dzieci o książeczce z obrazkami z Mszy świętych niedzielnych.
 • Na koniec zapraszam do adoracji przy żłóbku. Dziękuję za ofiary złożone u aniołka przy okazji nawiedzenia przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem i na dekorację żłóbka.
 • Rodzinne kolędowanie 6 stycznia godz. 17:00.
  Bardzo bym chciał, abyśmy jak parafia spotkali się na wspólnym kolędowaniu w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Chciałbym, aby kolędy prowadziły poszczególne rodziny. Proszę zgłaszać się do mnie, aby zachować porządek i móc przygotować kolędę na rzutnik. Mile widziane instrumenty. Rodzinne kolędowanie nie jest formą jakiegoś konkursu, ale festiwalem chwały dla Nowo narodzonego Jezusa. Pan organista zadba o profesjonalnym sprzęt nagłaśniający.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze