Ogłoszenia – 25 lipca 2021 r.

XVII Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy wszystkim stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Dzisiaj oo Mszy św. przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane za pamiątkowe breloczki przeznaczone są na cele misyjne.
  3. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Joachima i Annę, (odpust w Chałupach), w czwartek św. Martę, w sobotę św. Ignacego Loyolę (odpust w Jastrzębiej Górze),
  5. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 14.15 w kościele.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia kalendarz parafialny w cenie 20 złotych, jako cegiełka na budowę kościoła i pamiątka z Chłapowa, a przy relikwiach Jana Pawła II za dobrowolną ofiarą książeczka o Bożym Miłosierdziu i „Promyczek Dobra” – czasopismo dla dzieci za 5 PLN.
  7. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  8. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  9. Polecamy waszej uwadze skarbonkę z ofiarami na rzecz sprzątania kościoła.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze