Ogłoszenia – 25 listopada 2018 r.

Chrystusa Króla – 25 listopada 2018 r.

  • W dzisiejszą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy doroczny Dzień Modlitwy za Gdańskie Seminarium Duchowne. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, dziękując za te powołania, którymi Pan Bóg nas obdarza.
  • W tym w najbliższy piątek obchodzimy Święto Andrzeja Apostoła.
  • Są wolne intencje na najbliższe dni. Można je zamawiać w zakrystii
  • Przy wyjściu do nabycia nowy numer pisma „Gość Niedzielny” i nasz parafialny biuletyn.
  • Jutro 19.00 w salce na plebanii spotkanie z Radą Parafialną wszystkich, którzy chcą się zaangażować w Parafialną Zabawę Karnawałową.
  • W zeszłą niedzielę na Kościół w Pakistanie zebraliśmy do puszek 300 złotych. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
  • W przyszłą I niedzielę Adwentu spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15.
  • W dzisiejszą uroczystość patronalną Gdańskiego Seminarium Duchownego módlmy się także w intencji powołań do służby w Kościele:

Panie Jezu Chryste, polecam Ci Gdańskie Seminarium Duchowne, wszystkich, którzy tę wspólnotę stanowią: Księdza Arcybiskupa, wychowawców, wykładowców, pracowników świeckich, a szczególnie kleryków przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich. Proszę Cię, Panie, aby dom seminaryjny nigdy nie był pusty. Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić rybakami dusz, spraw, by wszyscy, którzy poszli za Tobą, przedłużali tu na ziemi Twoją misję, budowali Twoje Mistyczne Ciało – Kościół i byli solą dla ziemi i światłością dla świata. Maryjo, uproś dla nich obfite łaski Ducha Świętego, dar modlitwy i wyrzeczenia, dar miłosiernego serca oraz ducha służby na miarę naszych czasów. Wychowawczyni powołań kapłańskich, módl się za nami!

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze