Ogłoszenia – 25 marca 2018 r.

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 roku

  • Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej [Palmową] rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy. Uroczysta procesja z palmami od plebanii do kościoła o godzinie 10.30. Także dziś w Kościele obchodzimy XXXIII Światowy Dzień Młodzieży.
  • Dziś o godzinie 15.00 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Dziś przed kościołem lektorki rozprowadzają własnoręcznie wykonane palmy.
  • Spowiedź w Wielkim Tygodniu we wtorek w Chłapowie od 15.30-17.00, W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie, dopiero w Poniedziałek Wielkanocny.
  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18. Taca na potrzeby parafii. Po liturgii adoracja w „ciemnicy” według podanego dzisiaj w biuletynie. Plan adoracji ponadto jest zamieszczony w internecie i w gablotce z tyłu kościoła. W tym dniu po liturgii u ministrantów będzie można odebrać intencję 30-dniowej modlitwy w intencji kapłana. Na kartce będzie wypisane jego imię i rok święceń, stosowna modlitwa oraz wskazówki tej krucjaty modlitewnej.
  • W Piątek Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 9. do 24. według podanego w porządku. Liturgia wielkopiątkowa z adoracją Krzyża o godzinie 18:00, a po niej adoracja do północy. W tym dniu taca przeznaczona jest na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej. Obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie.
  • W Wielką Sobotę adoracja od godziny 9. Błogosławieństwo pokarmów o godzinie 10, 11, 12 i 13. Na poświęcenie przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 22. Prosimy o przyniesienie świec. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Proszę się ciepło ubrać, bo liturgia będzie trwała ok. 3 godzin. Żywy Różaniec i młodzież prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi i sztandarów oraz feretronu. W Niedzielę Miłosierdzia procesja będzie po Mszy świętej o 16.00, a w kolejne niedziele począwszy od 3 wielkanocnej aż do Zesłania Ducha Świętego przed sumą o 8.00. Na procesję odpustową i w kolejne niedziele wielkanocne zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
  • W I i II Święto Msze święte jak w każdą niedzielę. W niedzielę o 17.00 Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego. W poniedziałek wielkanocny o 10.30 odbędzie się promocja nowych ministrantów, o godz. 14.30 i 15.15 bieg do pustego grobu.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny biuletyn. W zakrystii są jeszcze paschaliki na stół świąteczny.
  • Dziękuję za prace społeczne w kościele związane ze wstępnym przygotowaniem Grobu Pańskiego i wszystkim, którzy w ostatnim czasie przynieśli fanty na loterię i inne dary.

Na owocne przeżywanie obchodów Wielkiego Tygodnia niech nam Bóg błogosławi. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze