Ogłoszenia – 25 października 2020 r.

XXX Niedziela Zwykła 25 października 2020

  1. Dobiega też końca październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś po Mszy św. o 16.00, do piątku dzieci na 16.00, dorosłych na 17.30. W piątek dzieci przynoszą kompletne podpisane książeczki z naklejkami.
  2. Zapraszamy w sobotę do kościoła na godz. 19.00 na nabożeństwo: Holy wins – Święty zwycięża.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w środę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o 8.00, 9.15, 10.30 i 14.00. Sobotnia Msza św. o 18.00 także przynależy do uroczystości. W tym roku z racji pandemii nie będzie Mszy św. o 14.00 na cmentarzu, ani poprzedzającej ją procesji. Spotkanie Żywego Różańca przesunięte jest na 8.11.
  4. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych można przynosić do zakrystii, biura parafialnego, lub w kopercie złożyć na tacy podczas kolekty. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany o 17.30 w oktawie Wszystkich Świętych (2-8.11), w niedzielę 8.11 w ramach spotkania Żywego Różańca o godz. 14.15. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na budowę kościoła.
  5. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać raz dziennie do 8 listopada nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  6. Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  7. Do puszek na misje w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 350 złotych.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze