Ogłoszenia – 25 września 2016 r.

XXVI Niedziela Zwykła

  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, w środę świętego Wacława, w czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w piątek wspomnienie świętego Hieronima, w sobotę świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.
  • Spotkanie Żywego Różańca przeniesione na 9 października.
  • W sobotę rozpoczynamy październik miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 17:30, w niedzielę po Mszy świętej o 16:00. Zapraszam dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.
  • Do piątkowego posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ulicach Kliprów, Albatrosów i Władysławowskiej 10-16.
  • Z racji wyjazdu na Dolny Śląsk i zbiórki pieniędzy na budowę kościoła ksiądz Proboszcz nie będzie obecny od dzisiaj do 2 października. Sprawy kancelaryjne można załatwić dzisiaj wieczorem lub 1 października rano. Nie będzie środowej katechezy dla bierzmowanych, ale odbędą się w sobotę zbiórki dla ministrantów, kandydatów i lektorek.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze