Ogłoszenia – 25 września 2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy w poszukiwaniu godziwej płacy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o 16.00 z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec z elementem misyjnym. Jego rozstrzygnięcie będzie 7 października. W niedzielę 9 października poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych o godz. 10.30 i katecheza dla ich rodziców w kościele. Za tydzień Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę o godz. 14.15.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada we wtorek wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek Archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela, w piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu o 17.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. W sobotę nie będzie spotkań formacyjnych z racji uczestnictwa ks. proboszcza z parafianami w pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.
  6. Dziękujemy za pamięć o ofiarach składanych do puszki na sprzątanie kościoła środowych ofiarach na kwiaty do kościoła.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze