Ogłoszenia – 26 czerwca 2022 r.

XIII niedziela zwykła

 • Witamy wszystkich parafian, gości i turystów odpoczywających nad polskim morzem.
 • Gościmy dzisiaj w naszej parafii rektora GSD – ks. kanonika dra Krzysztofa Kinowskiego. Ten dzień w naszym dekanacie jest szczególną okazją do modlitwy za nasze seminarium. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie tej diecezjalnej uczelni.
 • Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy św. o 16.00. Jest ona przesunięta na godzinę 20.00. Przed południem są trzy Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza św. o godz. 18.00. sprawowana jest z liturgii niedzielnej. Spowiedź jest zasadniczo przed Mszą św. w dni powszednie.
 • W liturgii tego tygodnia przypada w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy (odpust w Juracie), we wtorek św. Ireneusza biskupa i męczennika, w środę Uroczystość Apostołów: Piotra i Pawła – taca na Świętopietrze – dodatkowa Msza św. o 9.00. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.
 • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe o 17.30.
 • W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków, o nowe powołania do służby w kościele między 9.15 a 10.15.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Po południu okazja do spowiedzi św. od 16.00. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSJ.
 • W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
  o godz. 16.15.
 • Za tydzień w niedzielę godz. 14.15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
 • Także w niedzielę 4 lipca gościć będziemy wolontariuszy osób sprawnych inaczej, którzy rozprowadzać będą swoje czasopisma, modlitewniki. Akcja wspiera dzieci z zapaleniem pęcherzowym naskórka i z nowotworem oczu.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
 • Dziękuję za ofiary składane do puszki na sprzątanie i budowę naszego kościoła. Przy skarbonce dla naszych gości wyłożone są cegiełki na budowę kościoła. Do mieszkańców naszej parafii zostaną one przyniesione przez panów, roznoszących koperty na początku wakacji.
 • W dni powszednie począwszy od jutra i przez cały lipiec i sierpień będzie można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
 • Od dzisiaj po niedzielnych mszach przedpołudniowych lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 5 PLN.
 • Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
 • W tygodniu pozegnalismy Kazimierę Konkel z ul. Władysławowskiej. Przeżyła 68 lat….

Na rozpoczynający się pierwszy tydzień wakacji przyjmijcie Boże błogosławieństwo

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze