Ogłoszenia – 26 kwietnia 2020 r.

III Niedziela Wielkanocna 2020-04-26

  1. Zakończył się Tydzień Miłosierdzia, a rozpoczyna dzisiejszą niedzielą Tydzień Biblijny. Niech ten czas wyznaczony przez Kościół zobliguje nas do osobistej lektury Pisma św., zwłaszcza Nowego Testamentu.
  2. W kalendarzu liturgicznym przypada w środę święto Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji epidemii odwiedzę tylko tych chorych, którzy życzenie obecności kapłana z posługą sakramentalną potwierdzą telefonicznie lub przez rodzinę. Po południu od godziny 16.15 okazja do spowiedzi świętej Ks. arcybiskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych na dzień 1 maja.
  4. 2 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte z uroczystości o 9.00 i 17.00. Msza święta o 18.00 jest Mszą świętą niedzielną. Jest to Dzień Flagi Narodowej.
  5. Od 1 maja nabożeństwa majowe w tygodniu o godzinie 17.30, w niedzielę po Mszy świętej o 16.00. Z powodu absencji dzieci w szkole i niemożności swobodnego ich przemieszczania tradycyjne nabożeństwo majowe dla dzieci jest zawieszone do ewentualnego odwołania.
  6. W przyszłą niedzielę kolejna Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja, dzień modlitwy za polską emigrację i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do posługi w archidiecezji gdańskiej. Spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15 połączone z nabożeństwem majowym.
  7. Skarbonki papierowe Caritas z jałmużną wielkopostną można przynosić do zakrystii. Zostaną przekazane do Władysławowa.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowych. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez składane ofiary na tacę, do puszki, czy na konto parafialne troszczą się o funkcjonowanie parafii.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze