Ogłoszenia – 26 lipca 2020 r.

XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020 r.

  1. Dziękujemy wszystkim stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej przed kościołem poświęcenie pojazdów. Ofiary zebrane za pamiątkowe breloczki przeznaczone są na cele misyjne.
  3. W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień – miesiąc ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których znajduje się 76. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego 64. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 100. Cudu nad Wisłą, a także 40. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.
  4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Spowiedź święta codziennie przed Mszą świętą.
  5. W tym tygodniu wspominamy: w środę świętą Martę, w piątek świętego Ignacego Loyolę (odpust w Jastrzębiej Górze), w sobotę świętego Alfonsa Marię Liguoriego.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta o godz. 17.00 jest wotywną o Niepokalanym Sercu NMP.
  7. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godzinie 14.15 w kościele.
  8. Przeżyciu najbliższej Niedzieli – 2 sierpnia, będzie patronować Obraz Oblicza Pańskiego, który znamy z całunu Turyńskiego. Kazania na temat tego obrazu wygłosi znany już w naszej parafii ks. Zbigniew Drzał, proboszcz Parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy. Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć obraz, najnowszą książkę księdza Zbigniewa na ten temat, jak też i jej wersję do słuchania na płycie CD. Ikona oraz publikacje będą w cenie 30 zł., stanowiąc cegiełkę na rzecz budowy zaplecza duszpasterskiego kościoła w Gdańsku Letnicy. Wszyscy będą mogli otrzymać w prezencie różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.
  9. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia kalendarz parafialny w cenie 20 złotych, jako cegiełka na budowę kościoła i pamiątka z Chłapowa, a przy relikwiach Jana Pawła II za dobrowolną ofiarą książeczka o Bożym Miłosierdziu
  10. Polecam waszej uwadze skarbonkę z ofiarami na rzecz sprzątania kościoła i na budowę kościoła

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze