Ogłoszenia – 26 lutego 2017 r.

VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

• Jutro na 19:00 zapraszamy do kościoła rodziców kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii dzień później niż podałem, czyli 1 czerwca. W związku z tym osoby, które mają na ten dzień ustalone godziny intencji mszalnej proszone są o kontakt z księdzem Proboszczem w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku między 15:30-16:30 w celu ich przesunięcia.
  • W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia podczas liturgii na znak pokuty posypujemy głowy popiołem i wsłuchujemy się w słowa: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę i jałmużnę, na które „Katechizm” wskazuje jako na najważniejsze dobre uczynki. Tego dnia katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zaś osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje ponadto post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym raz do syta. W Środę Popielcową rozpoczynamy czas rekolekcji dla dorosłych i dzieci. Program podany został w biuletynie już w zeszłą niedzielę i na stronie WWW. Zechciejmy dobrze ten czas wykorzystać, aby właściwie przeżyć cały Wielki Post.
  • W piątek zapraszamy na pierwszą w tym Wielkim Poście drogę krzyżową: dla dzieci o godzinie 16:00, dla dorosłych i młodzieży o 17:30. Jest to pierwszy piątek miesiąca, dlatego okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Przed południem ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Natomiast w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach drogi krzyżowej oraz gorzkich żali związany jest przywilej odpustu zupełnego. Rekolekcje głosił będzie x Janusz Hermann z Gdańska-Chełma, natomiast kazania pasyjne ksiądz Zbigniew Kordowski z Jastarni.
  • W sobotę przypada święto Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 14:15 spotkanie Żywego Różańca.
  • Przy wyjściu u ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa Niedzielnego, biuletyn parafialny.

Na dobry start Wielkiego Postu niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik