Ogłoszenia – 26 lutego 2023 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, a jednocześnie rekolekcje, do udziału w których serdecznie zapraszam. Program rekolekcji, zawarty jest w bieżącym biuletynie, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Jest to jednocześnie czas szkolnych rekolekcji wielkopostnych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 15.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca.
  2. W Wielkim Poście ponadto podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną, można zabrać z zakrystii skarbonki rodzinnej jałmużny postnej.
  3. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież na godz. 16.00, dorosłych na 17.30.
  4. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, marcowy „Małego Gościa Niedzielnego” a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  5. Dzisiaj ostatnia zbiórka w tym sezonie grzewczym do puszki na ogrzewanie kościoła.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes. Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła i te na utrzymanie parafii. Środowa kolekta będzie podziękowaniem za pracę ojca rekolekcjonisty.
  7. Na ogrzewanie kościoła zebraliśmy w zeszłą niedzielę 1500 zł, na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi dwa tygodnie temu 1027 złotych. Jedna osoba ufundowała kolejny głośnik na zewnątrz kościoła. Bóg zapłać darczyńcom.

Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy z o. rekolekcjonistą wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, dobrego odprawienia rekolekcji, które pomogą dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do świąt paschalnych.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze