Ogłoszenia – 26 marca 2023 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali o stałych porach.
 3. Z Jastrzębiej Góry w najbliższy piątek 31.03.2023 wystartuje Ekstremalna Droga Krzyżowa, która zakończy się w Helu. Zaczyna się Mszą Świętą o godz.19:00 w Jastrzębiej Górze, której przewodniczyć będzie ks. bp dr Piotr Przyborek.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej: 8.00, 10.30 i 16.00. oraz w sobotę o 18.00. Liturgia Mszy św. niedzielnej o 10.30 rozpocznie się między plebanią a kościołem. Przed kościołem lektorki będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy.
 5. Za tydzień w niedzielę palmową spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i I .
 6. Polecamy waszej uwadze nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. W biuletynie podane zostały godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalne.
 7. Od 7 lat modlimy się w Triduum Paschalne liturgią godzin, czyli modlitwą brewiarzową. Korzystaliśmy dotychczas z kserówek. Na te święta planowany jest zakup eleganckich brewiarzy w liczbie 50 sztuk. Całość kosztuje 760 złotych. Może ktoś chciałby sponsorować modlitewniki.
 8. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i ostatnie Gorzkie Żale.
 9. Dziś i za tydzień zbiórka do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. W zakrystii do nabycia ostatnie paschaliki.
 10. W zakrystii są przygotowane listy na tzw. adorację nocną z Wielkiego czwartku na Wielki Piątek i z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Można się zapisywać.
 11. W tygodniu pożegnaliśmy Józefa Lessnau z ul. Władysławowskiej.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze