Ogłoszenia – 26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018 r.

  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: jutro świętej Moniki, we wtorek świętego Augustyna, w środę Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  • Księża Chrystusowcy zapraszają jeszcze w tym tygodniu codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
  • Kolejne spotkanie dla wyjeżdżających do Petersburga dzisiaj 26 sierpnia o godzinie 18.00. Paszporty i zdjęcia oraz wypełnione wnioski o wizę przynosimy do salki na plebanię.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych + (to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie. Jest też kalendarz parafialny w cenie 20 złotych.
  • W bieżącym tygodniu są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączać w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy na bieżący tydzień dziś u mnie w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafialnym.
  • W najbliższą sobotę 1 września o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów w salce na plebanii. 
  • W przyszłą niedzielę obowiązuje jeszcze wakacyjny rozkład Mszy świętych. O godzinie 14.15 spotkanie Żywego Różańca.
  • Msza święta dla dzieci w dniu 3 września na rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 8.00. W niedzielę 9 września poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W niedzielę 9 września po mszy świętej o godzinie 10.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii świętej. Pierwsze spotkanie katechetyczne dla uczniów III klasy gimnazjum odbędzie w salce na plebanii w środę 5 września o 19.00.
  • Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone koperty z informacją proboszcza o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów czy parafian złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą

Witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze