Ogłoszenia – 26 września 2021 r.

XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przypada 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy w poszukiwaniu godziwej płacy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o 16.00 z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec z elementem dotyczącym morza. Jego rozstrzygnięcie będzie 7 października. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych o godz. 10.30 i katecheza dla ich rodziców w kościele. Za tydzień Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę o godz. 14.15. Po Koronce w niedzielę 3 X za tydzień spotkanie w salce przed wyjazdem w Bieszczady. Przynosimy pieniądze na cały wyjazd, jak i dowód osobisty.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, we wtorek Wacława, w środę Archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela, w czwartek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę św. Aniołów Stróżów. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o 17.00 Msza św. wotywna o powołania kapłańskie, w piątek okazja do spowiedzi św. od 15.40 do godz. 17.00 z przerwą na różaniec dla dzieci. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, o 17.00 Msza św. wotywna o Sercu Bożym, a w sobotę. o 17.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o 8.00, o 10.00 zbiórka lektorek i o 11.00 spotkanie oazy dzieci Bożych.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.
  6. Dziękujemy za pamięć o ofiarach składanych do puszki na sprzątanie kościoła środowych ofiarach na kwiaty do kościoła.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze