Ogłoszenia – 27 czerwca 2021 r.

XIII niedziela zwykła

 1. Witamy wszystkich parafian, gości i turystów odpoczywających nad polskim morzem.
 2. Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy świętej o 16.00. Jest ona przesunięta na godzinę 20.00. Przed południem są trzy Msze święte o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godz. 18.00. sprawowana jest z liturgii niedzielnej. Spowiedź jest zasadniczo przed Mszą św. w dni powszednie.
 3. W liturgii tego tygodnia przypada w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, we wtorek Uroczystość Apostołów: Piotra i Pawła – taca na Świętopietrze – dodatkowa Msza św. o 8.00, w sobotę święto Tomasza Apostoła. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.
 4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe o 17.30.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków, o nowe powołania do służby w kościele między 9.15 a 10.15.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Po południu okazja do spowiedzi św. od 16.00. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSJ.
 7. Za tydzień godz. 10.00 wręczymy symboliczne nagrody tym dzieciom, które uzbierały komplet obrazków niedzielnych.
 8. Za tydzień w niedzielę godz. 14.15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Jest „Mały Gość Niedzielny” i „Anioł Stróż”. Jest do nabycia także parafialny kalendarz na 2022 rok – cegiełka na budowę kościoła w cenie 20 PLN. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o skarbonce na sprzątanie kościoła.
 10. Tego lata przybywa nowa atrakcja turystyczna w naszym regionie. W dni powszednie w lipcu i sierpniu będzie można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy Klaudię Sarna z ulicy Pirackiej.

Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze