Ogłoszenia – 27 listopada 2016 r.

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy najdłuższy adwent (równe 4 tygodnie), okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Idźcie i głoście”.

Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które roznosić będą po parafii panowie: Daniel, Jacek i Józef. Wraz z opłatkami będą roznoszone do uzupełnienia nowe karty kolędowe. Na nich umieszczamy zamieszkałych, nie zameldowanych parafiach. Karty damy księdzu na kolędzie. Dla przykładu, ktoś ponad rok mieszka w Anglii, a jest tu zameldowany, nie wpisujemy go na kartę. Ofiary z opłatków przeznaczone na nowe okna do kościoła i prace na zapleczu zakrystii.

  • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6:30, w poniedziałki, środy i piątki o 17:00. Hasło tego rocznych rorat: W domu Królowej. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
  • W tym tygodniu przypadają także dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi świętej 15 minut przed Mszą świętą, dodatkowo w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16:00. W czwartek o godzinie 17:00 Msza święta wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie w intencji powołań, a w piątek ranna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem wynagradzającym z Aktem Ofiarowania. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  • W tym tygodniu wspominamy w środę świętego Andrzeja Apostoła, w sobotę świętego Franciszka Ksawerego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci świętej Barbary. Suma odpustowa o godzinie 16:00. Przewodniczyć jej będzie ksiądz Marian Świątek, współkoncelebransami będą zaprzyjaźnieni kapłani, kaznodzieją ojciec jezuita.
  • Parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w remizie OSP 11 lutego. Zapisy w sklepie u pana Daniela. Koszt od pary 200 złotych.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn parafialny i „Mały Gość Niedzielny” przydatny do przeżycia tegorocznych rorat.
  • Kalendarze parafialne w cenie 25 złotych można nabyć po Mszy świętej u radnych pod chórem kościoła.
  • Od grudnia parafia zatrudniła dwie panie z Gnieżdżewa do sprzątania kościoła. System ulicami się wyczerpał. Z tyłu jedna ze skarbonek będzie przeznaczona na ten cel.
  • Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego. Dziękuję za obecność i wspólną modlitwę.
  • Już dzisiaj chciałbym, aby przedstawiciele grup parafialnych zarezerwowali sobie czas na spotkania opłatkowe po wieczornej Mszy świętej: LSO i lektorki: 27 grudnia, Żywy Różaniec, 28 grudnia, Rada Parafialna 29 grudnia, chór 23 stycznia.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze