Ogłoszenia – 27 listopada 2022 r.

I Niedziela Adwentu

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 • Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które w najbliższym czasie zostaną dostarczone do parafian. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany.
 • W tym tygodniu wspominamy w środę św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • 4 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godz. 16.00 przewodniczyć będzie ks. kanonik Henryk Bietzke z Gdańska-Osowej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Do udziału we wspólnych roratach wraz z Małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
 • W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
 • W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
 • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 złotych, i biuletyn.
 • Dzisiaj po każdej Mszy świętej będą rozprowadzane świece wigilijne. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do włączenia się w akcje „TUTKA MIŁOSIERDZIA”. Akcja polega na wypełnieniu jej długoterminową żywnością typu: konserwy, pasztety, kawa, herbata, słodycze itp. Artykuły żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących rodzin a także wesprą Pracownię Miłosierdzia „Św. o. Pio” we Władysławowie. Wypełnione torby prosimy przynieść 6 grudnia do naszego Kościoła i postawić w przedsionku przy tablicach jubileuszowych.
 • Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona za tydzień przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.  
 • Z racji odpustu w przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca o godz. 15.00. Dzisiaj puszka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze