Ogłoszenia – 27 lutego 2022 r.

 1. Dziś rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W tym tygodniu 2 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Wszystkich od 14. roku życia w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 6.30, 17.00 i 18.00
 3. W naszej archidiecezji, podobnie jak i całej Polsce trwa nieustanna modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Jako Kościół gdański chcemy zgromadzić się na Eucharystii, która będzie sprawowana w niedzielę, 6 marca o godzinie 12.00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Zapraszamy na tę Mszę Świętą w czasie której będziemy modlić się za naród ukraiński oraz o Boże miłosierdzie nad światem.
 4. Środa Popielcowa jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
 5. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP w najbliższą niedzielę i Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
 7. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę przed południem stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną, zaś od 15.15 jest okazja do spowiedzi św. W pierwszy czwartek wieczorna miesiąca Msza św. wotywna o Eucharystii, zaś w piątek o 17.00. Msza św. wotywna o Sercu Bożym połączona z nabożeństwem eucharystycznym. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież na godz. 16.00, dorosłych na 17.30. W tym dniu przypada święto Kazimierza Królewicza.
 8. W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia
 9. W Wielkim Poście ponadto podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną.
 10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 złotych, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
 11. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15.
 12. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Rafał Masztalerz z diecezji świdnickiej. Ks. Rafał jest zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji, jest także Misjonarzem Miłosierdzia.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Zapowiedzi przedślubne

Oskar Jakub Lemke, kawaler, zam. Starzyński Dwór
Aleksandra Małgorzata Bigott, panna, zam. Chłapowo

Komentarze

komentarze