Ogłoszenia – 27 marca 2022 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu [Laetare]

  1. Dzisiaj niedziela radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Część z nas odczuwa radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”. Formą jałmużny może być dzisiejsze wsparcie hospicjum w ramach Akcji „Pola Nadziei”. Przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na ten cel do puszek.
  2. Przypadająca jutro I rocznica ingresu metropolity gdańskiego do archikatedry Oliwskiej jest okazją do modlitwy za naszego arcypasterza.
  3. Z racji bierzmowania we Władysławowie, we wtorek nie będzie Mszy św. o 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Stałych, zgłoszonych chorych ks. proboszcz odwiedzi przed południem z posługą sakramentalną. Od 15.15 okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Bożego. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 16.00 i 17.30.
  5. Za tydzień 3 kwietnia (niedziela) będziemy gościli z kazaniami ks. Adama Pleskota. W czerwcu br. zapowiedziana jest konsekracja kościoła w Chałupach, stąd wesprzemy tę małą wspólnotę naszego dekanatu darem materialnym. Możemy w ten sposób się odwdzięczyć, bo w Chałupach ks. proboszcz Sławek podczas wakacji trzykrotnie kwestował na budowę kościoła w Chłapowie. Z tej racji spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII przesunięte jest na 10 kwietnia na 10.30. W tym dniu także o 14.30 spotkanie Żywego Różańca, a po nim Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale.
  6. Polecam waszej uwadze nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w który zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia u ministrantów świece – paschaliki w cenie 12 złotych.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze