Ogłoszenia – 27 października 2019 r.

XXX Niedziela Zwykła

  1. Dobiega też końca październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś po Mszy św. o 16.00, do środy dzieci na 16.00, dorosłych na 17.30. We wtorek dzieci przynoszą karty z naklejkami.
  2. Do puszek na misje w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 300 pln.
  3. Zapraszamy czwartek do kościoła na godz. 19.00 na nabożeństwo: Holywins – Świętyzwycięża.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o 8.00 i 10.30. Około 13.10 z kościoła we Władysławowie wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy w intencjach naszych zmarłych. Po procesji około godz. 14.00 na cmentarzu zostanie odprawiona  Msza św. żałobna. W sobotę dzień zaduszny. Msze św. o godz. 8.00, 17.00, 18.00. Wieczorna Msza św. nie jest Mszą św. niedzielną. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 oddanie dzieciom własnoręcznie zrobionych różańców, natomiast o godz. 14.15. spotkanie Żywego Różańca.
  5. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych można przynosić do zakrystii, biura parafialnego, lub w kopercie złożyć na tacy podczas kolekty. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany o 17.30 w oktawie Wszystkich Świętych (2-8.11), w niedzielę 3.11 w ramach spotkania Żywego Różańca o godz. 14.15. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na budowę kościoła.
  6. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać raz dziennie do 8 listopada nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  7. Trwają zapisy na wrześniowy wyjazd do Moskwy, Smoleńska i Katynia. W przyszłym roku przypada bowiem 80 – rocznica Zbrodni Katyńskiej i 10 – rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Bliższe informacje w gablotce w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym
  8. Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

X Sławomir Jan Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze