Ogłoszenia – 27 sierpnia 2023 r.

XXII Niedziela Zwykła

 1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta. Do końca sierpnia w godzinach 18.45-20.45 można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy.
 2. Przez całe wakacje w kościele trwa wystawa prac plastycznych, czynna po kazdej mszy św., zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. członkowie w/w Stowarzyszenia sa mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachecamy do jej odwiedzenia. Bedzie także mozliwość nabycia obrazów.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Bożego. Chorych ksiądz proboszcz odwiedzi w sobotę 9 września od godz. 11.00.
 4. W liturgii przypada jutro wspomnienie św. Augustyna, we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 5. W przyszłą niedziele porządek wakacyjny nabożeństw i zbiórka do puszek na poszkodowanych wskutek powodzi w Słowenii. Spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
 6. Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września. Msza św. o 8.00. Kwadrans przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej.
 7. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
 8. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki informujące o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą.
 9. Polecamy Waszej pamięci skarbonkę na sprzątanie kościoła.
 10. W tym tygodniu biuro czynne w sobotę od 8.00 do 9.00.
 11. W niedzielę 10 września na Mszy św. o 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W niedzielę 10 września o 9.45 w kaplicy przy zakrystii spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii św.
 12. Intencje na 2024 rok będą przyjmowane w biurze parafialnym po 8 października.
 13. Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu Piotra Kulika z ul. Zielonej. Wieczny odpoczynek..

Na ostatnie dni wakacji i powrót do domów i przygotowanie do szkoły niech Pan Bóg nam błogosławi.

Komentarze

komentarze