Ogłoszenia – 27 września 2020 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

  1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy w poszukiwaniu godziwej płacy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Pojutrze rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy o 16.00 z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec z elementem papieskim. Jego rozstrzygnięcie będzie 7 października. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych o godz. 10.30 i katecheza dla ich rodziców w kościele. Za tydzień Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę o godz. 14.15.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, we wtorek Archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela, w środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek św. Aniołów Stróżów. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o 17.00 Msza św. wotywna o powołania kapłańskie, w piątek okazja do spowiedzi św. od 15.40 do godz. 17.00 z przerwą na różaniec dla dzieci. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, o 17.00 Msza św. wotywna o Sercu Bożym, a w sobotę. o 17.00 Msza św. wotywna o Sercu Bożym. W sobotę zbiórka ministrantów o 9.00, o 10.00 zbiórka lektorek i o 11.00 spotkanie oazy dzieci Bożych.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.
  6. Dziękujemy za pamięć o ofiarach składanych do puszki na sprzątanie kościoła środowych ofiarach na kwiaty do kościoła.
  7. Dzisiaj zbiórka do puszki w celu pomocy uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos.
  8. 4 października odbędzie się zbiórka do puszek na Świętopietrze. Stolica Apostolska prosi o objęcie tej sprawy szczególną troską, aby w trudnym czasie nie zabrakło wsparcia posługi Ojca Świętego względem całego Kościoła.
  9. Od 1 września do 30 listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Proszę o życzliwe potraktowanie tej ważnej dla przyszłości każdego państwa inicjatywy. Można spisać się poprzez formularz internetowy, przez telefon w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze