Ogłoszenia – 28 kwietnia 2019 r.

Święto Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

  • Obchodzimy dziś uroczystość odpustową Miłosierdzia Bożego. Zapraszam dziś na 15.30 na uroczyste odśpiewanie Koronki do Bożego Miłosierdzia pod przewodnictwem naszego chóru, następnie na Sumę Odpustową i procesję rezurekcyjną, którą poprowadzi ks. proboszcz Marek Jarząbek z Władysławowa. W pozostałe niedziele wielkanocne procesje rezurekcyjne odbywać się będą o 8.00.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest kwesta do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas.
  • W kalendarzu liturgicznym jutro przypada święto Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej diecezji – (odpust we Władysławowie). Za tydzień będziemy przeżywać dwie uroczystości o wymiarze archidiecezjalnym – ogłoszenie nowej bazyliki w Gdyni i Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej ku czci św. Wojciecha. Bliższe informacje o tych wydarzeniach w biuletynie parafialnym, który przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów, jak i najnowszy numer Gościa Niedzielnego. W biuletynie ponadto informacje o pielgrzymce do Rzymu, w której udział można wstępnie deklarować w biurze parafialnym.
  • Jutro o 6.15 wyjazd na wycieczko-pielgrzymkę na Powiśle i Kociewie. Z racji wyjazdu i świąt biuro parafialne w tym tygodniu nieczynne. Ewentualne sprawy można rozwiązać w biurze 1 maja od 10.00-12.00
  • Ponadto w tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a w pierwszy piątek miesiąca uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe w uroczystość po Mszy św. o 16.00.
  • W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana. W tym dniu o godz. 9.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich krewnych, o 10.00 próba generalna uroczystości I Komunii świętej, o 16.00 Msza św. w intencji OSP Chłapowo.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Świętej o godz. 10.30. Majowe w tym dniu o 14.15 w połączeniu ze spotkaniem Żywego Różańca. Dzieci pierwszokomunijne mają swoją majówkę o godz. 17.00.
  • W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe dla dzieci o godz. 16.00, począwszy od 6 maja.
  • Festyn parafialny w tym roku odbędzie w stałym miejscu w dniu 8 czerwca (sobota). Tradycyjnie do biura można przynosić fanty na festyn parafialny. Zachęcamy dzieci aby w domu zrobiły prace które mogłyby posłużyć na fanty: wazoniki, rysunki na szkle, ramki.

Trwając w radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


Zapowiedzi przedślubne 28 IV, 3 V, 5 V

  1. Henryk Edmund Krukowski, zam. Chłapowo i Lidia Jarek, zam. Chłapowo;
  2. Karol Roman Bettin, zam. Wejherowo i Nikola Weronika zd. Plinska, zam. Chłapowo.

Komentarze

komentarze