Ogłoszenia – 28 listopada 2021 r.

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent, okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 2. Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które w najbliższym czasie zostaną dostarczone do parafian. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany.
 3. W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 4. W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
 5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od 16.00 okazja do spowiedzi św. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego po rannej Mszy św.
 6. 5 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godz. 16.00 przewodniczyć będzie ks. kanonik Adam Kalina – proboszcz Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. W tym tygodniu z racji odpustu roraty w piątek o 6.30. Do udziału we wspólnych roratach wraz z Małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
 8. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 złotych i biuletyn.
 9. Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 10. Od jutra w zakrystii będzie można zaopatrzyć się w świece wigilijne w cenie 7 i 17 złotych. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
 11. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona za tydzień przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.  
 12. W zakrystii do odebrania tutki dla ubogich, które wypełnione żywnością długoterminową do 6 grudnia przynosimy do zakrystii. Zostaną one przekazane Caritas we Władysławowie.
 13. W przyszłą spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15.
 14. Na pomoc migrantom zebraliśmy do puszek 310 złotych.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze