Ogłoszenia – 28 lutego 2021 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

  1. Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w blisko 100 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę. Dziś zbiórka do puszki na misyjne dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.
  2. Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten najbardziej potrzebującym.
  3. Dziś Gorzkie Żale o 15.00. Poprzedzi je Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W czwartek przypada święto Kazimierza Królewicza, w pierwszy piątek przed południem odwiedziny stałych, zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną, od 15.30 okazja do spowiedzi św. Msza św. o 18.00 jest wotywną o Sercu Bożym. Po niej nabożeństwo eucharystyczne.
  5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tych rekolekcji i chętnie w nich uczestniczyli. Dziękujemy przede wszystkim o. Janowi za trud prowadzenia misji.
  6. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  7. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca o 14.15.
  8. W przyszłą niedzielę u ministrantów można zakupić świece na stół świąteczny – paschaliki w cenie 10 złotych. Jednocześnie szukamy chętnego na ufundowanie nowego paschału.
  9. Polecamy waszej uwadze i ofiarności sprzątanie kościoła.

Ksiądz proboszcz Sławomir Jan Skoblik

Komentarze

komentarze