Ogłoszenia – 28 maja 2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

  • W dalszym ciągu zapraszamy także na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godzinie 17:30, dla dzieci do 31 maja o 16:00.
  • Dziś natomiast przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świątek. Wpisuje się ona w przygotowanie parafii do uroczystości bierzmowania, która będzie miała miejsce 1 czerwca w czwartek o godzinie 18:00. Intencje wyznaczone na ten dzień odprawione zostaną rano o godzinie 7:00. W tym dniu po rannej Mszy świętej nabożeństwo czerwcowe, a potem od 9:15-10:15 adoracja Najświętszego Sakramentu. 30 maja we wtorek spowiedź kandydatów, świadków i krewnych od godziny 16:00, zaś 31 maja próba generalna po wieczornej Mszy świętej Otoczmy modlitwą uczniów klas II i III gimnazjum przystępujących do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Na uroczystość, której przewodniczyć będzie ksiądz Infułat Stanisław Zięba. zapraszam całą wspólnotę parafialną.
  • Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy w dniu 2 czerwca o godzinie 5:00 spod plebanii.
  • W tym tygodniu jutro przypada wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek świętego Justyna męczennika, w sobotę świętego Karola Lwangi i towarzyszy. Ponadto przypadają dni eucharystyczne i rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17:30, w niedzielę wraz Koronką do Bożego Miłosierdzia. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godziny 16:00. Chorych ksiądz proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną – 9 czerwca.
  • Comiesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 14:15.
  • Biuro parafialne czynne we do od wtorku czwartku w godzinach od 15:15 do 16:30.
  • Tradycyjnie z tyłu kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz parafialny biuletyn.
  • W tym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Marię Ceynowa z ulicy Zagrodowej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze