Ogłoszenia – 28 maja 2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywaliśmy się przez nowennę.
  2. W liturgii kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli trwa wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
  3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa maryjne. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych, od 16.15 okazja do spowiedzi świętej.
  4. W tym tygodniu przypada: jutro święto Maryi – Matki Kościoła – w środę nawiedzenia NMP, czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W sobotę o 4.15 wyruszy spod kościoła tradycyjna pielgrzymka do Wejherowa na odpust Trójcy Świętej. Dołączamy się do Władysławowa i dalej idziemy drogą nad zatoką do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele we Władysławowie o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca połączone z nabożeństwem czerwcowym o 14.15.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Zapowiedzi przedślubne:

Karol Michał Trendel, stanu wolnego, pochodzący z Wierzchucina

i Beata Jadwiga Bradtke, stanu wolnego, zamieszkała w Chłapowie;

Bartosz Leon Frank, stanu wolnego, zamieszkały w Chłapowie
i Angelika Joanna Patalas, stanu wolnego, zamieszkała w Chłapowie;

Mateusz Patryk Białk, stanu wolnego, zamieszkały w Gnieżdżewie

i Karolina Magdalena Plinska, stanu wolnego, zamieszkała w Chłapowie;

Komentarze

komentarze