Ogłoszenia – 28 października 2018 r.

XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

  1. Dobiegł końca Tydzień Modlitw w intencji misji, a przed nami dni szczególnej modlitwy za zmarłych. Do puszki na cele misyjne zebraliśmy 415 pln.

  2. Dobiega też końca październik. Na ostanie nabożeństwa różańcowe zapraszam w poniedziałek, wtorek i środę.

  3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.00 i 10.30. Nie ma natomiast w tym dniu Mszy św. o godz. 16.00. Procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu we Władysławowie rozpocznie się o godz. 13.15 przy tamtejszym kościele. Po zakończeniu procesji ok. 14.00 w centralnej części cmentarza zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych. Proszę pamiętać o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej.

  4. Natomiast w piątek 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św. o 8.00, 17.00 i 18.00. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od godz.16.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

  5. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać od 1 do 8 listopada raz dziennie nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

  6. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypominkami znajdujące się przy wyjściu, można składać w zakrystii, w kancelarii bądź na tacę. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na fundusz budowlany. Różaniec wypominkowy odprawiany będzie od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 17:30.

  7. W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkanie Żywego Różańca – o godz. 14.15 i wspólny różaniec z wypominkami.

  8. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

Komentarze

komentarze