Ogłoszenia – 28 sierpnia 2016 r.

XXII Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Marcina Ciesielskiego, który pracuje na misjach, na Wołyniu, na Ukrainie, a pochodzi z naszej archidiecezji. Na każdej Mszy świętej będzie głosił kazanie; przybliży nam sytuację Kościoła na Ukrainie, opowie o swojej posłudze w diecezji łuckiej na Ukrainie. Po Mszach świętych przed kościołem będzie zbierał ofiary na rzecz swej pracy misyjnej.
 • W najbliższy piątek o godzinie 18:00 na odbędzie się uroczystość wprowadzenia na urząd nowego proboszcza. Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański. Serdecznie zapraszam na tę wyjątkową dla naszej wspólnoty parafialnej uroczystość. W tym dniu z racji święta dyspensa od pokarmów mięsnych.
 • Z racji przygotowań do tej uroczystości zapraszam dzisiaj na spotkanie zelatorów Żywego Różańca na godzinę 15:30 na plebanię po koronce.
 • Do posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Maszoperii i Ludzi Morza. Sprzątanie wyjątkowo w czwartek.
 • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają: w poniedziałek Męczeństwo Jana Chrzciciela, w czwartek błogosławionej Bronisławy, w sobotę Grzegorza Wielkiego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
 • Od przyszłej niedzieli wieczorna Msza święta o godzinie 16:00.
 • W najbliższą sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów w salce na plebanii.
 • Msza święta dla dzieci – 1 września na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8:00, w przyszłą niedzielę o 10:30. Msza święta z poświęceniem przyborów szkolnych i tornistrów. Po Mszy świętej w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii Świętej.
 • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W środę, zwłaszcza dla dzieci i w piątek okazja do spowiedzi świętej w kościele od godz. 15:30- 17:00. W piątek intencja Mszy świętej o godzinie 17:00 będzie przesunięta na godzinę 18:00.
 • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i Biuletyn Parafialny.
 • Zapraszamy na wycieczko-pielgrzymkę parafialną na Dolny Śląsk. Bliższe informacje w biuletynie parafialnym, w gablotce i na stronie WWW. W przyszłą niedzielę spotkanie w sprawie pielgrzymki przed spotkaniem Żywego Różańca o godz. 13:45.

Witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze