Ogłoszenia – 29 grudnia 2019 r.

Święto Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 r.

  1. Obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją do dziękczynienia za dar naszych rodzin.
  2. Pojutrze 31 grudnia – zakończenie Starego Roku, zapraszam na godz. 17. na Mszę św. dziękczynną połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. We wspólnej modlitwie podziękujemy Bogu za kończący się 2019 rok. Jest to Msza św. z liturgią świąteczną, czyni zadośćuczynienie uczestniczenia we Mszy św. w Nowy Rok.
  3. Natomiast w środę, 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz w Światowy Dzień Pokoju, w imię Boże rozpoczniemy Nowy 2020 Rok. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane.
  4. 2 stycznia rozpocznie się w naszej parafii kolęda – wizyta duszpasterska. W dni powszednie „Kolędę” rozpoczynam o godz. 15.15, w sobotę 4 I o 10.30. Proszę o przygotowanie krzyża i świec, Pisma Świętego oraz wody święconej, kropidła. Dzieci proszę o przygotowanie zeszytów od religii i książeczek uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach. Wizyta duszpasterska jest okazją do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszych domów oraz pogłębienia więzi pomiędzy duszpasterzem i parafianami. Tradycyjne Ofiary składane podczas Kolędy przeznaczone są na funkcjonowanie parafii i budowę kościoła. Jeśli w domu jest choroba: grypa, zapalenie oskrzeli, inna infekcja wirusowa to proszę o przełożenie kolędy na termin dodatkowy.
  5. Podczas kolęd Msze św. w dni powszednie są tylko rano. Sprawy biurowe można rozwiązywać bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. porannych.
  6. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi tylko rano od 6.00. Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  7. W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów, o 10.00 lektorek i o 11.00 spotkanie oazowe.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. przedstawię sprawozdanie z życia parafii. O 14.15 spotkanie Żywego Różańca w kościele a potem opłatek w salce na plebanii.
  9. Po błogosławieństwie zapraszam do żłóbka na chwilę modlitwy. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia, przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
  10. Serdecznie witam gości przybyłych do naszej parafii a dziękując za wspólną modlitwę wszystkim życzę pokoju, a także Bożego i rodzinnego przeżywania Okresu Bożego Narodzenia. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam tu zgromadzonym na ostanie dni Starego Roku błogosławił.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze