Ogłoszenia – 29 listopada 2020 r.

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
 2. Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które w najbliższym czasie zostaną dostarczone do parafian. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany.
 3. 4 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godzinie 17.00 przewodniczyć ksiądz Wojciech Gruba ze Swarzewa. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Z racji uroczystości parafii nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Do udziału we wspólnych roratach wraz z Małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
 5. W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, od 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
 7. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 8. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 złotych, i biuletyn.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy świętej uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu będą rozprowadzać świece wigilijne. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin. W związku z panującą pandemią nie odbędzie się ogólnopolska świąteczna zbiórka żywności „Tak Pomagam” dlatego zachęcamy do włączenia się w akcje „TUTKA MIŁOSIERDZIA” . Przed Kościołem uczniowie ze Szkolnego Koło Wolontariatu będą rozdawać papierowe torby. Akcja polega na wypełnieniu jej długoterminową żywnością typu: konserwy, pasztety, kawa, herbata, słodycze itp. Artykuły żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących rodzin a także wesprą Pracownię Miłosierdzia „Św. o. Pio” we Władysławowie. Wypełnione torby prosimy przynieść 6 grudnia do naszego Kościoła i postawić w przedsionku przy tablicach jubileuszowych.
 10. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona za tydzień przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.  
 11. W przyszłą spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze